בלוג

אירוקו תרמי לעומת אשא תרמי

עיבוד עץ באמצעות תהליך ההנדסה התרמית צובר תאוצה בשנים האחרונות והופך לנפוץ במיוחד בתחום העץ.

העץ התרמי המבוקש בשל יתרונותיו ועמידותו הגבוהה, הפך לשם דבר בפרויקטים נרחבים בארץ ובעולם, לשימוש חוץ בתנאי מזג אוויר קיצוניים וכן לשימוש פנים.

לקריאה נוספת על עץ תרמי.

מטרת התהליך התרמי לשבח את המאפיינים הטבעיים של העץ, ולהפוך אותו לחומר עמיד ואיכותי יותר המתאים לשימוש בעולם הבנייה המודרני.

את התהליך ניתן ליישם על מגוון סוגי עצים וכפי שאין עץ אחד דומה לשני כך גם התהליך התרמי מתקבל באופן שונה על כל סוג עץ, בין אם מדובר באשא, אורן, צפצפה, אירוקו ועוד.
המאפיינים העיקריים הבאים לידי ביטוי כאשר נרצה לערוך השוואה בין סוגי עצים הינם ערכים כמו חוזק, גמישות, משקל, אחוזי לחות ונקודת שבירה.

חברת תרמורי הינה המובילה בעולם בעיבוד עצים תרמיים ומכתיבה את הרף בכל הנוגע לטכנולוגיות עיבוד עץ והכל תוך שמירה על שקיפות מלאה. לאחר מחקרים מעמיקים בתחום הוכתר עץ האשא כסוג העץ שמקבל את ההנדסה התרמית באופן המיטבי ביותר, עם תוצאות מוכחות אשר נבדקו ואושרו על ידי CATAS (להכניס לינק לתעודות)
במקביל, הבחירה בעץ האשא נובעת גם מאידיאל הקיימות – עץ האשא של תרמורי מגיע ממקורות בניהול בר קיימא ויערות מתחדשים בלבד, אנו דוגלים בשימוש בעץ אשר תורם למשבר האקלים ולא להפך.

עצים טרופיים כגון איפאה, טיק ואירוקו תרמי אמנם ידועים באיכותם ועמידותם, אך עם זאת נחוצים לנו כל כך להישרדות יערות הגשם המשמשים כ"ריאות של כדור הארץ". השימוש בהם נוגד את ערכי השמירה על איכות הסביבה.

לעצים הטרופיים יתרונות רבים לעומת עצים אחרים, אך דווקא התכונות שהופכות אותם לעמידים כל כך מונעות מהם לקבל את התהליך התרמי באופן מיטבי, מה שמותיר אותם מאחור בכל הנוגע לשימוש בעץ בעולם הבנייה המודרני.

יתרון בולט נוסף לעץ האשא על שאר העצים, הנו הטקסטורה הייחודית שלו. בשונה מדק עשוי עץ טרופי דק האשא התרמי ניחן ביופי בלתי רגיל בזכות הטקסטורות יוצאות הדופן.
הטקסטורה מעידה על בריאות העץ ושנות הגדילה שלו. טבעת בהירה- לתקופה גשומה וטבעת כהה לימי הקיץ. בעצים שמקורם ביערות גשם ומקומות טרופיים לא תראו כמעט טבעות, מכיוון שמזג האוויר שם לח בכל השנה.

מאמרים נוספים
שלחו הודעה
1
היי יש לך שאלה?
היי :)
איך נוכל לעזור לכם?