בלוג

אסטוניה ותרבות הבנייה בעץ

למה בעצם בחרנו בחברת THERMORY האסטונית

קצת מסובך להסביר תרבות ומסורת של מדינות שתנאי מזג האוויר הקשים הולידו אצלם אורח חיים שונה לחלוטין משלנו.

בשנים האחרונות סגנון העיצוב המשוייך לתרבות הסקנדינבית (נורדי) הפך פופולאי במיוחד בישראל. משהו במינימליזם, הקווים הנקיים וחומרי הגלם החשופים והטבעיים משרה רוגע שחסר אצלנו כל כך, לצד חמימות ביתית הנוצרת מהקרבה הבסיסית שלנו לחומר הטבעי.
אחד מחומרי הגלם הבסיסיים מאז ומעולם היה עץ.

במדינות סקנדינביה הקפואות נולד הצורך בשימוש בעץ לא רק עבור בנייה, אלא כצורך חיוני והישרדותי להשגת בידוד וחום, מה שהוביל לכך שתרבות הבנייה בעץ התפתחה בכל המישורים- לבנייה, לפנאי, למשחק, ולהתחממות.

המדינה אסטוניה, שרובנו שמענו עליה כנראה רק מהאירוווזיון, ממוקמת לחופו של הים הבלטי בדרום מפרץ פינלנד. היא ניחנה בתוואי שטח מישורי והיא מיוערת מאוד, מה שבאופן טבעי הפך את העץ לחומר גלם בלתי נפרד מתרבות הבנייה שלה. גם כיום בבנייה המודרנית תוכלו לראות באסטוניה פרוייקטים בקנה מידה נרחב מתבצעים בעץ- החל משלב התשתיות וכלה בחיפויי הפנים והחוץ.

לצד התפתחות תעשיית הבנייה המודרנית באסטוניה לא הותירו את העץ מאחור. האהבה לעץ, ההערכה לחומר הגלם החשוב הזה לצד שנים של מחקר ופיתוח בחברת THERMORY האסטונית הולידו את העץ התרמי. (להרחבה- הציצו בעמוד העץ התרמי)

בביקורנו האחרון באסטוניה בחרנו לצרף למשלחת קבוצה של אדריכלים מהמובילים בישראל- דן ישראלביץ, רז מלמד, ליאור רוזנפלד, פנינה רימון, יואב מסר, דנה לייטרסדורף וכמובן אפרת גלנסקי היקרה אשת השיווק והתוכן על מנת לקבל השראה מתרבות הבנייה בעץ הסקנדינבית ולהכיר להם מקרוב את חומרי הגלם הנפלאים של חברת THERMORY.
העץ התרמי באיכויות שלו מגדיר מחדש את רמת העמידות של עץ בעולם המודרני. כמו כן הוא מגיע במגוון עצום של סוגי עץ, חתכים, גוונים, טקסטורות, ופותח דלת עבור אדריכלים ומעצבים אל עולם חדש של אפשרויות.

אצלנו ברושאר, ברור לנו הפוטנציאל והתרומה האדירה של העץ התרמי לסגנון הבנייה הישראלי. בישראל עדיין המודעות נמוכה בכל הקשור לנזק הנובע משימוש בעצים טרופיים ואנחנו כאן כדי להוביל שינוי.

מזמינים אתכם להכיר אותנו ואת האידיאלים שמנחים אותנו. בואו להתארח אצלנו בתצוגה (קפה עלינו, כבר אמרנו?) תהנו משירות מקצועי ואמין, חומרי גלם באיכות מוקפדת ישירות מהמקור, נסיון רב שנים בבניה בעץ והתקנה על ידי קבלנים מורשים מהמובילים בישראל.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  עוד מהבלוג שלנו:
  סאונה יוקרתית

  למה סאונה?

  בלוג החיים המודרניים, מייצרים דיסוננס בין הרדיפה הבלתי פוסקת אחר מדדי העושר והאושר ומאידך יצירת תחזוקה בלתי פוסקת לגוף והנפש והסימביוזה ביניהם. הסאונה, עוד משחר…

  זה רק נראה כמו צימר

  בלוג חיפויי פנים העשויים עץ טבעי מזמן תפסו מקום דומיננטי בעולם עיצוב הפנים, ועם חיפויי העץ התרמי של רושאר- המגוון עשיר מתמיד לחיפוי הבית בעץ…
  שלחו הודעה
  1
  היי יש לך שאלה?
  היי :)
  איך נוכל לעזור לכם?